Klozet Rezervuar Tamiri Nasıl Yapılır?

0 537 955 73 63     0 537 955 73 63
    Talep Formu
0 537 955 73 63     0 537 955 73 63 7/24         Servis Talep Formu
Su Tesisatçısı! - 0 537 955 73 63

Klozet Rezervuar Tamiri Nasıl Yapılır?

10 Mart 2023     137 Görüntüleme
İçindekiler

Klozet rezervuar tamiri nasıl yapılır sorusunu bu konuda sorun yaşayan kişiler sormaktadırlar. Klozetlerin hijyenik olarak kullanılması için rezervuarları bulunmaktadır. Rezervuar klozetin kullanılmasından sonra basınçlı suyu boşaltmaktadır. Bozulması halinde ise basınçlı su boşaltmaz. Tamirin yapılması ile birlikte sorun ortadan kalkar ve istenen hijyen sağlanabilir.

Klozetin rezervuarının bozulması halinde bu konuda hizmet veren firma ile iletişime geçebilirsiniz. İletişime geçmenin ardından firmanın deneyimli ustaları adresinize gelerek tamiri gerçekleştiriyorlar. Müşteri memnuniyeti odaklı hizmet veren firma tüm hizmetlerini üstün kalitede vermektedir. Garantili olarak tamiri yapmaktadırlar. Belirtilen süre içinde arızanın tekrarlaması halinde ücret almadan firma tekrar tamir etmektedir. Kaliteli ve garantili tamir sonrasında rezervuarın sorun yaşanmadan kullanılması mümkün olmaktadır.

Klozet Rezervuar Tamiri Nasıl Yapılır?

Klozet Rezervuarı Arızaları Nelerdir?

Klozetlerin önemli bir bölümü rezervuarlardır. Rezervuarlar içlerinde belli bir miktarda su biriktirir ve bu suyu üzerinde bulunan düğmeye basıldığında boşaltırlar. Yaşanan arızalarda rezervuarın su almaması, boşaltmaması ve su sızdırması şeklinde ortaya çıkmaktadır. Günümüzde yaygın olarak iki farklı rezervuar türü bulunmaktadır.

Klozet arkası ve gömme rezervuarlar görünüm olarak farklı olsalar da aslında fonksiyonları aynıdır. Arızaları da aynı bölümlerinden ortaya çıkar ve tamirlerinin de yapılması mümkün olur. Bazı durumda tamir yapılamadığında ise rezervuarın değiştirilmesi gerekir. Klozet rezervuarı arızaları nedenleri arasında şunlar yer almaktadır:

  • Rezervuarın su sızdırması
  • Dolum sisteminin bozulmasından dolayı rezervuarın su almaması
  • Boşaltım sisteminin arızalanması nedeniyle sürekli olarak klozetin içine su akması
  • Şamandıranın delinmesi ve görevini yerine getirmemesi

Klozet Rezervuarı Tamiri İçin Neler Yapılabilir?

Klozetin rezervuarı bozulduğunda bazı kişiler bunu kendileri tamir etmek istemektedirler. Bu konuda deneyimi olmayan kişilerin tamir yapmaları çoğu zaman mümkün olmaz. Aksine tamir edilmek istenirken sorunun daha fazla büyümesine neden olabilmektedir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için tamirin mutlaka işin ehli ustalar tarafından yapılması gerekmektedir. Eğer su tesisatı konusunda deneyiminiz yoksa firma ile iletişime geçerek deneyimli ustalarından hizmet alabilirsiniz. Klozet rezervuarı tamiri için yapılabilecek işlemler arasında şunlar bulunmaktadır.

  • Rezervuar alt kısmından su sızdırıyorsa klozete bağlandığı bölümdeki conta eskimiş, yırtılmış gevşemiş olabilir bunun değiştirilmesi ile su sızdırma sorunu ortadan kaldırılır
  • Dolum sistemi arıza yapmış olabilir. Bu takdirde içinde bulunan musluğun değiştirilmesi gerekir
  • Boşaltım sistemi arıza yaptığında bu genellikle şamandıradan kaynaklanır. Şamandıranın değiştirilmesi ile tamir yapılır
  • Rezervuarın iç takımı kalitesizdir ve bu nedenle uyumlu olarak çalışmaz. Bu durumda iç takımın tamamen değiştirilmesi gerekir

Klozet Rezervuarı Neden Bozulur?

Klozetler çok sık kullanılırlar ve sık kullanımdan dolayı da rezervuarların bozulması gibi sorunlar ortaya çıkar bu gibi durumlarda arıza tamir edilebilir. Arızanın ortaya çıkmasında en büyük nedenler arasında ise üretimi sırasında kalitesiz malzeme kullanılması bulunmaktadır. Firma rezervuarın tamiri sırasında 1 sınıf malzeme kullanır. Bu şekilde rezervuar uzun yıllar sorun yaşanmadan kullanılmaya devam edilebilir. Klozet rezervuarı neden bozulur incelendiğinde sık kullanım da nedenler arasında bulunmaktadır. Aynı zamanda rezervuarın içinde sürekli su bulunmaktadır. Uzun süreli kullanım sırasında ise rezervuarın içinde rutubet, yosun ve paslanma olabilir. Paslanma, yosun ve küf olması halinde de conta ve vidalar işlevini yerine getiremezler değiştirilmesi gerekir.

Klozet Rezervuar Tamiri Nasıl Yapılır? Klozet Rezervuar Tamiri Nasıl Yapılır?BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLERHemen Ara 📱