Klozet İç Takımı Nasıl Tamir Edilir?

0 532 384 77 07     0 532 384 77 07
Kayıtlı E-Posta Adresi: ahmetbugrahan.gungor@hs01.kep.tr     Talep Formu
0 532 384 77 07     0 532 384 77 07 7/24     Kayıtlı E-Posta Adresi: ahmetbugrahan.gungor@hs01.kep.tr     Servis Talep Formu
Su Tesisatçısı! - 0532 384 77 07

Klozet İç Takımı Nasıl Tamir Edilir?

10 Mart 2023     125 Görüntüleme
İçindekiler

Klozet iç takımı nasıl tamir edilir bu konu hakkındaki detaylı bilgiler ve edindiğimiz tecrübe aktarımları aşağıdaki şekildedir.

Klozetlerin önemli bir bölümünü oluşturan sifonların içlerinde bulunan takım zaman içinde bozulabilmektedir. Klozet iç takımı nasıl tamir edilir sorusu da bu sorun yaşandığında ortaya çıkmaktadır. Gelişen teknoloji ile birlikte sifon çeşitleri de ortaya çıkmaktadır. Klozet arkası olarak adlandırılan sifonlar eskiden çok kullanılırken günümüzde ise gömme sifonların kullanımı artmaktadır.

Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Klozet arkası ya da gömme bütün sifonların içlerinde aynı sistem bulunmaktadır. Sifonun içinde bulunan takımlar bozulduğunda tamir edilerek sifonun görevini tam olarak yapması sağlanabilmektedir. Sifonda yaşanan arızalar için firma profesyonel ekipleri ile uzun yıllardır hizmet vermektedir. 1. sınıf malzeme ile tamiratı yaparak aynı sorunun tekrar yaşanmasının önüne geçmektedir.

Klozet İç Takımı Nedir?

Klozet iç takımı nedir incelendiğinde bunun sifonun içinde bulunan doldurma ve boşaltmayı sağlayan sistem olduğu görülmektedir. Klozetin kullanım sonrası temizlenmesi için sifon içinde sürekli olarak su bulunmaktadır. Sifonun üzerine basıldığında bu suyu hızla boşaltarak basınçlı su ile klozeti temizlemektedir.

Sifonun içindeki takımın bozulması halinde ise çeşitli sorunlar yaşanır. Firmanın ustaları yaşanan sorunun kaynağını bulmaktadırlar. Daha sonra ise sorunun ne olduğu ve tamirinin nasıl yapılacağı konusunda size bilgi verilmektedir. Onayınızın alınmasının ardından ise tamiri gerçekleştirilmektedir. Klozet iç takımı olarak şu bölümler bulunmaktadır:

  • Sifona su dolmasını sağlayan musluk
  • Şamandıra
  • Şamandırayı musluk ile bağlayan sistem
  • Sifonda dolu olan suyun boşalmasını sağlayan boşaltım sistemi

Klozet İç Takımı Nasıl Değiştirilir?

Klozet sifonunun arıza yapması hijyen açısından oldukça önemli bir sorundur. Hijyen ve klozetin kullanılabilmesi için mutlaka sifonun kısa sürede tamir edilmesi gerekir. Klozet iç takımı nasıl değiştirilir araştırıldığında ise öncelikle iç takımda hangi bölümün bozulduğunun öğrenilmesi gerekmektedir.

İç takımın içinde sadece bir bölüm bozulduğu takdirde o bölümün değişmesi yeterlidir. Tüm iç takımın bozulmuş olması halinde ise takımın tamamen değiştirilmesi şartı bulunur. Su tesisatı ve sorunları konusunda deneyimli olan firma güvenilir olmaya önem vermektedir. Güvenilir olan firma sorunun ne olduğunu net olarak ortaya koymakta ve en uygun maliyetle tamirini gerçekleştirmektedir. Klozet iç takımı nasıl değiştirilir araştıran ve bunu kendisi yapmak isteyen kişiler şu aşamaları takip etmelidirler.

  • Sifonun içindeki eski iç takım sökülmelidir
  • İç takımın boşaltma grubu kendi için ayrılan bölüme takılır
  • Doldurma grubunun da montajı son bölüme yapılır
  • Sifonun kapağı kapatılır ve üzerinde bulunan düğmeye basılarak kontrol gerçekleştirilir

Klozet İç Takımı Ne Zaman Değiştirilmelidir?

Klozet iç takımı artık görevini yapmadığı takdirde değiştirilmelidir. Sifon su almıyorsa ya da boşaltmıyorsa, şamandıra patladığında ve sürekli olarak su akıttığında iç takımın değiştirilmesi gerekir. Klozet iç takımı değişimi yapıldıktan sonra sifonun yenilenmesine gerek kalmaz. Adeta sifon yeni alınmış gibi sorun yaşanmadan kullanılmaya devam edilebilmektedir. İç takımın değiştirilmesi sırasında sifon ile uyumlu olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Gömme sifonlarda ya da klozet arkası sifonlarda aynı sistem olsa da iç takımların boyutları farklıdır. Bu konuda sorun yaşanmaması adına firmadan hizmet alabilirsiniz. Firmanın deneyimli ustaları sifon iç takımını inceleyecek ve ardından uyumlu olan iç takımla değiştireceklerdir. Bu şekilde yaşanan sorun ortadan kalkacak ve sorun yaşanmadan kullanılmaya devam edilebilmektedir.

Klozet İç Takımı Nasıl Tamir Edilir? Klozet İç Takımı Nasıl Tamir Edilir?BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLERHemen Ara 📱