Asma Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

0 537 955 73 63     0 537 955 73 63
    Talep Formu
0 537 955 73 63     0 537 955 73 63 7/24         Servis Talep Formu
Su Tesisatçısı! - 0 537 955 73 63

Asma Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

10 Mart 2023     117 Görüntüleme
İçindekiler

Asma Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Asma klozet tamiri nasıl yapılır ve Asma klozet tamiri yapılırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir bu detayları anlatıyoruz.

Asma klozet, klozet rezervuarının duvar içine monte edildiği bir klozet çeşididir. Bu şekilde hem alandan tasarruf edilmiş olur hem de şık bir görünüm ortaya çıkar. Klozet rezervuarı klozetin içini temizlemek için kullanılan suyun saklandığı depolama alanıdır. Sifona basıldığında buradaki su klozetin içine akar.

Mekanik bir sistem olan rezervuar iki ayrı bölümden oluşur. Birinci bölümde klozet ara musluğu yardımıyla su şebekesine bağlanır. Bu şekilde rezervuar dolana kadar su alma işlemi gerçekleşir. İkinci bölümde ise rezervuar içinde bulunan suyun sifon aracılığıyla akıtılması için bekletilir. Su boşandıktan sonra şamandıra bunu algılar ve tekrar su dolması için giriş suyunu açar. Klozet sorunları genelde bu rezervuar kısmında ortaya çıkar. Asma klozet rezervuarının duvar içinde olması nedeniyle tamir süreci merak konusudur. Asma klozet tamiri nasıl yapılır sorusuna verilecek cevaptan sonra arızaların neler olduğuna değinmek gerekir.

Asma Klozet Arızaları

Son yıllarda asma klozet modelleri ev ve iş yerlerinde sıkça tercih ediliyor. Görsel olarak hoşa gitse de arıza çıkarması durumunda kullanıcı için büyük bir problem olabiliyor. Çünkü asma klozet arızaları için tamir ustası bulmak biraz zordur. Asma klozet gömme rezervuar ile monte edilir. Gömme olan rezervuarlarda bir takım arızalar meydana gelebilir. Rezervuar iç takımları ve contası zaman içerisinde eskime ve kurumadan dolayı işlevini kaybeder. Bunun sonucunda klozet içine su sızması meydana gelir. Asma klozetlerde bir diğer sorun ise sifona basıldığında yeterli tazyikte su gelmemesidir. Bu durumda birkaç kez sifonu basmak su israfını da beraberinde getirecektir.

Asma klozetler görselliği ve alan kazandırması nedeniyle sıkça tercih edilmektedir. Ancak klozet rezervuarının gömme olması arıza durumlarında müdahale etmeyi biraz güçleştirmektedir. Bu konuda teknik destek almam gerekir. Bu tür klozetlerde meydana gelen bir diğer arıza çeşidi ise rezervuar dolmasına rağmen şamandıranın suyu kesmemesidir. Bu durumda rezervuar sürekli dolma halinde olduğu için klozet içine suyun sızmasına neden olacaktır. Klozetler de yaşanan sorunlardan bir diğeri ise taharet musluğunun su kaçırmasıdır. Bu durumda da zaman kaybetmeden müdahale etmek gerekir. Müdahale için teknik servisten destek almak gerekir. Aksi müdahaleler daha büyük problemlerin ortaya çıkmasına neden olabilir.

Asma Klozet Tamiri

Asma klozet arızalarında en büyük sorun rezervuarda yaşanan sorunlardır.  Rezervuar duvar içerisinde gömülü olup klozetin içini temizlemede kullanılacak olan suyu depolayan bölümdür. Sifon yardımıyla bu alandaki su klozetin içine akıtılır. Ancak zaman içerisinde rezervuar takımları veya contası eskir ve görevini yerine getiremez hale gelir. Bu durum klozette su sızıntısına neden olur. Asma klozetlerde her markanın yedek parçasını bulmak mümkün değil. Bu nedenle sifon ve rezervuar içerisindeki şamandıra orijinali ile değiştirilmektedir.

Yedek parça olsa dahi bunlar orijinal olmadığı için yakın zamanda tekrar arızaya neden olabilir. Sifona basıldığında suyun tazyikli gelmeme durumu söz konusu ise bu durumun nedeni asma klozetin montajında spiralinin ezilmesi ya da katlanmasıdır. Bu durumda montaj işleminin yenilenmesi gerekebilir. Taharet musluğunun su sızdırması ise bağlantı hatası ya da musluğun arızalı olmasından kaynaklanabilir. Burada duruma göre müdahale gerekir. Asma klozet tamiri için teknik ekipten destek alınmalıdır.

Asma Klozet Tamiri Nasıl Yapılır? Asma Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLERHemen Ara 📱